Bilgisayar mikrofon kontrol

Hatalı çalışan bir mikrofonun sebepleri
Contents:
 1. Bilgisayara mikrofon nasıl takılır?
 2. Mikrofonumuz çalışıyormu test edelim
 3. Bilgisayara mikrofon nasıl takılır?

İlk iş olarak Mikrofonu doğru yere mi takıyoruz onun kontrolünü yapmamız gerekir çünkü en çok yapılan hataların başında Mikrofonu yanlış yere takmak gelir eğer Bağlantı noktası renkli ise Pembe olanı mikrofon bağlantı noktasıdır. Eğer renkli değilse Mikrofon sembolüne dikkat etmemiz gerekir , genellikle kulaklık simgesi olanın mikrofon girişi olmadığı anlaşılır.

Bazı Laptop modellerinde ise Kulaklık girişi ve Mikrofon girişi aynı yerdir mesela Asusların bazı modellerinde ve benim yeğenin Laptopuda bunlardan biri. Mikrofonumuzu taktıktan sonra sağ alt köşede Saatin yanında bulunan ses simgesini sağ tıklayalım ve kayıt aygıtları diyelim , eğer ses simgeniz görünmüyorsa bakınız. Son olarak Hoparlörün sesini biraz açıp mikrofona konuşalım , kendi sesimizi Hoparlörlerden duyuyor olmamız gerek.

Diğerine göre daha basit olan bu testte Mikrofondan konuşup sesimizi kaydetme denemesi yapacağız , kaydolmadıysa mikrofonda yada windowsun mikrofonla ilgili ayarlarında bir sorun var demektir. Online bir site yardımı ile mikrofon testi.

Kulaklıklardaki mikrofonu kontrol etme prosedürü Windows 7

Ancak çoğu zaman, yazılım nedeniyle işleyen sorunlar ortaya çıkıyor. Bu gibi sorunlar, codec bileşenlerini, sürücüleri veya diğer bileşenleri yeniden yükleyerek oldukça basit bir şekilde ortadan kaldırılıyor.

Bilgisayara mikrofon nasıl takılır?

Donanımı onarmak veya kontrol etmek çok daha zordur. Bunu yapmak için bazı becerilere ihtiyacınız var.


 • iphone X whatsapp takip etme.
 • {{search404Captions.content404Title}}.
 • Tanımlama bilgileri devre dışı.
 • Javascript devre dışı.
 • Kulaklığı kontrol etme. Bir bilgisayarda bir mikrofon nasıl test edilir: doğru yaklaşım.
 • Mikrofonumuz çalışıyormu test edelim;

Ancak, yine de, eylemlerin çoğunun karmaşık bir şey olmadığı. Onları uygulayın, bu teknolojiyle çalışan en güvendiği bilgisayar kullanıcılarının ilk yıl olmamasını sağlayacaktır. Dolayısıyla, mikrofonun çalışmazlığını ortadan kaldırmak nispeten basittir, sadece bu sürece yeterli zaman ayırmak ve özen göstermek gerekir. Bazı bilgisayar sahiplerine, telefonun yerini küresel ağ aldı.

İnternet üzerinden iletişimin avantajı, dünyada PC veya dizüstü bilgisayar bulunan herhangi biriyle iletişimden bağımsız pratiktir. Bununla birlikte, yalnızca bir dizüstü bilgisayar kullanmak çok uygun değildir ve durağan bir bilgisayar durumunda mikrofonlu kulaklık olmadan yapamazsınız.

Mikrofonum Çalışmıyor %100 Çözüm

Aşağıdaki materyal, mikrofon Windows 7'de çalışmadığında ve bu cihazların işlevselliğinin teşhisi için kullanılan yöntemlerle ilgilidir. Önce ne kontrol etmeliyim? Zorunlu bir gereklilik, bir dizüstü bilgisayar veya sabit bilgisayardaki kullanılabilirlik ve çalıştırılabilir ses kartıdır. Çoğu zaman üreticiler zaten dizüstü bilgisayarları ve bilgisayarları ses kartı ile donatıyorlar. Kullanıcı, yalnızca aynı anda iki fişe sahip bir mikrofonlu kulaklığın doğru bir şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmelidir:. Buna karşılık, PC'ler ve dizüstü bilgisayarlar bir dizi kulaklık ve mikrofon çizimi olan uygun konektörlerle donatılmıştır.

Kullanıcı bağlarken dikkat etmesi gerekiyor ve fişlerin renklerine göre konektörlerdeki resimlerin yazışmalarını kontrol etmek için çok tembel olmamalı. Genellikle bu aksesuar, özel bir mikrofon anahtarı ile donatılmıştır; bu nedenle, önce "Açık" konumda olduğundan emin olun. Aygıtın Windows 7 ortamında işlevselliğini test etmek için aşağıdaki algoritmayı izlemeniz gerekir:. Windows 7, "İletişim" sekmesinde kullanabileceğiniz çok kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Gelen bir çağrı ile dizüstü bilgisayardaki ve PC'deki tüm ses düzeylerini otomatik olarak azaltmanıza olanak tanır.

Örneğin, bir kullanıcının bir filmi izlediği veya bir parçayı dinlediği ve o anda bir çağrı aldığı bir süre boyunca çok rahat.

Mikrofonumuz çalışıyormu test edelim

Skype programı kulaklıklardaki mikrofonu teşhis etmenizi ve ayarlamanızı sağlar. Bunu yapmak için, aşağıdaki adımları sürekli olarak yapmalısınız:. Kurulum sırasında, kullanıcı sesini bir ideal duruma ayarlayabilmeniz için bir arkadaşınızla konuşmanız ve iletişim halinde olması gerekiyor. Yeni başlayanlar için ipuçları.


 • Kulaklığı kontrol etme. Bir bilgisayarda bir mikrofon nasıl test edilir: doğru yaklaşım.
 • Win 7 ses (kulaklık,mikrofon ,hoparlör) ayarları.
 • casus program pc.

Bir bilgisayarda bir mikrofon nasıl test edilir: Çevrimiçi kulaklık ve mikrofon kontrolü Bir PC'nin "ormanına" girmeden önce, herhangi bir ücretsiz hizmeti kullanarak çevrimiçi kulaklıkları kontrol etmeye değer. Hatalı çalışan bir mikrofonun sebepleri Bir mikrofonun çalışamayacağı nedenler, en önemsiz olanlardan başlamak üzere çok şey olabilir.

Sürücü bulunamadı Ürettiysen kulaklık ayarı   , ancak bundan sonra yalnızca sessizlik duyarsınız, büyük olasılıkla sorun ses kartının yanlış takılmış veya eksik sürücülerinde bulunur. Mikrofon PC'ye doğru şekilde bağlı değil Kulaklıkları kontrol ettikten sonra, seslerinin olduğunu fark ederseniz, ancak mikrofon çalışmazsa, belki de onu yanlış bağlayıcınıza bağlamış olursunuz. Ayarlar yanlış kullanıldı Çoğu zaman mikrofon "Windows" ayarlarında bağımsız olarak bağlanmalıdır.

Bundan sonra, mikrofonun "Özellikler" 'e gidin ve şunlardan emin olun: Mikrofon, bilgisayarın önüne bağlı "Sistemnik" in ön panelindeki sabit bilgisayarlarda kulaklık ve ses kontrolü bağlamak için kopyalanmış konektörler bulunur. Sonuç olarak Mikrofonlu kulaklık kullanma işlemi sırasında, yalnızca fişle ve kabloları çekmeden cihazın bağlantısını kesmeyi deneyin. Oylar 0,00 0 Oylar Mikrofon testi, bir mikrofonun performansını test etmek için tasarlanmış çok basit bir uygulamadır.

Anahtar özellikler ve işlevler bağlı mikrofonu bağımsız olarak belirler; bir hazır ayar gerektirmez; mikrofonun çalışabilirliğini ve sinyal seviyesini belirlemenize izin verir; tamamen ücretsizdir. Doğrulama için aşağıdaki temel yöntemler bulunur: Windows'u kullanma Windows ile, mikrofonun ve kulaklığın çalışıp çalışmadığını kolayca ve kolayca kontrol edebilirsiniz.

Bilgisayara mikrofon nasıl takılır?

Ses kaydı Ses kaydı, kulaklıktaki mikrofonun kontrol edilmesine de yardımcı olacaktır. Skype sayesinde Kulaklığı kontrol etmenin bir diğer kolay yolu da bunu bu uygulamayı gerçekte kullanıp kullanmamak ne olursa olsun Skype ile yapmaktır. Cihazın çalışmamasının nedenleri Söz konusu cihazın çalışmamasının birkaç ana nedeni vardır. Aşağıdakiler donanım olarak sınıflandırılır: Bu gibi sorunların varlığı şöyledir: Yazılım hatalarını düzeltmek için yeniden yüklemeniz yeterlidir. Bir PC'ye bağlanma Değerlendirilen ekipmanı bilgisayara bağlamak için özel olarak tasarlanmış bir arabirime sahip olmanız gerekir.

Bugün, bağlantı kurmanın iki yolu vardır: Windows 7'de mikrofon çalışmıyor Doğrulama yöntemleri Özel bir siteyle değil, bilgisayarda ve diğer yazılımlarda önceden kurulmuş bir işletim sistemini kullanmanın bazı yolları vardır: Windows işletim sisteminin ses ayarlarında Windows 7'de performansı teşhis etmenin bir yolu - "Ses" adlı bir bölümdeki kontrol panelinden geçin. Opsiyon "Kayıt" Mikrofonu bilgisayardaki kulaklıklarda kontrol etmenin diğer bir güvenilir yolu, alınan sesleri bağlı cihazdan kaydetme seçeneğini kullanmaktır.

Bunu yapmak için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmelisiniz: Bunu yapmak için şunları yapmanız gerekir: Yukarıdaki tüm işlemler tamamlandıktan sonra, Skype'ta bir kontrol çağrısı yapmalısınız. Bunu aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz: Çevrimiçi kulaklıklardaki mikrofonu kontrol etme Müzikle çalışmak için özel bir yazılım bulunmadığında, internet üzerinden kayıt cihazı için özel teşhis servislerini çevrimiçi kullanabilirsiniz. Diyagramda atlama varlığı, ekipmanın düzgün çalışıp çalışmadığını gösterir. Mikrofon işe yarıyor mu?

Bir PC'ye veya dizüstü bilgisayara bağlarken farklar Önce ne kontrol etmeliyim? Kullanıcı, yalnızca aynı anda iki fişe sahip bir mikrofonlu kulaklığın doğru bir şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmelidir: Kulaklıklardaki yeşil renk; Mikrofondan pembe renk. Kulaklıklardaki mikrofonu kontrol etme prosedürü Windows 7 Genellikle bu aksesuar, özel bir mikrofon anahtarı ile donatılmıştır; bu nedenle, önce "Açık" konumda olduğundan emin olun. Aygıtın Windows 7 ortamında işlevselliğini test etmek için aşağıdaki algoritmayı izlemeniz gerekir: Servis sayfasına gidip Flash Player eklentisine erişim sağladıktan sonra, program ses seviyesini mikrofonunuzdan düzeltecektir.

Ses göstergesi hareketsiz durumdaysa, bu yansıtmak için bir fırsattır. Nihayet mikrofonun çalıştığından emin olmak için, kayıt işlemine başlamak için mikrofonun orta düğmesini tıklayın. Bitmiş bir kaydı da dinleyebilir ve arzu edilirse, bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Çevrimiçi hizmetler ile mikrofonunuzun performansını test etmek için üç ana yolu inceledik. Unutma ki, bir mikrofon satın aldıysanız ve beklentilerinize cevap bulamadıysanız, yasal olarak bunları 15 gün içinde mağazanıza geri yükleyebilirsiniz tüm ekipmanın kullanılabilirliğine bağlı olarak.

Ve bunun sayesinde sınırsız fırsatlar açılıyor. Örneğin, herhangi bir ülkeyi ve ayrıca - ücretsiz arayabilirsiniz. Bunu yapmak için, programı yüklemeniz Skype veya diğerleri ve kulaklıkları mikrofon ile bağlayın. Çoğu zaman, kullanıcılar mikrofonla ilgili sorunlar yaşar. Bu düzgün çalışmıyor, telefon görüşmesi, sonra başka bir şey. Bu nedenle, aşağıda, bir bilgisayarda ve bir dizüstü bilgisayarda mikrofonun nasıl test edileceği olası tüm yollarına bakacağız.

Talimatlar kısa ve karışık değildir, dolayısıyla bununla ilgili herhangi bir zorluk olmaması gerekir. Öncelikle, ses kartını ve sürücüsünü düzgün bir şekilde yapılandırmanız gerekir. Yani, bir ses olmalıdır. Sonuçta, ses kartı mikrofona da cevap verir. İkincisi, kulaklıkları doğru bir şekilde bir mikrofonla bağlamanız gerekir.

Burada her şey basit. Kulaklıkların 2 bağlantısı vardır: Birincisi ses, ikincisi mikrofon. Eşleşen konektörlerde sistem biriminin arka paneline bağlanmaları gerekir. Ayrıca sistemde bu çıkışlar ön panelde olabilir. Ancak bazen renklerle işaretlenmez yani sadece siyah. Bu durumda, bu çıktıların üstünde çizilen simgelere dikkat edin.

Dizüstü bilgisayarda, kulaklık ve mikrofon konektörleri genellikle solda tellerin elle karışık olmaması için. Ayrıca renk işareti olmadan da olabilirler, bu nedenle simgeler arasında dolaşın. En önemli şey konektörleri karıştırmak değil. Bunu nasıl kontrol edebilirim? Her iki konnektörü de bağlarsanız ve kulaklıktaki ses - ise her şey yolunda. Windows 7'de mikrofonun nasıl kontrol edileceğini düşünün Windows 8, 10 ve XP için, pencerelerin görünümü biraz farklı olmayacaksa, işlem benzerdir:.

Ayarları kaydetmek için "Uygula" düğmesine tıkladığınızdan emin olun. Artı, sesi azaltmanız önerilir bazen fazladan sesler bulunur. Bu şekilde, mikrofonun çalışmasını kontrol edebilir ve ayrıca ayarlayabilirsiniz - ses seviyesini ayarlayın, doğru konumlandırın vb. Bir önceki pencerede bkz. Örneğin, müzik dinlerseniz Skype'ı ararsınız. Bilgisayarınızdaki mikrofonun kontrol edilmesinin bir başka kolay yolu da var. Bu durumda, ses kayıt işlevini kullanmanız gerekir. Görünen pencerede "Kayıt başlat" düğmesine basın, birkaç cümle söyleyin, ardından durdurun ve dosyayı herhangi bir yere kaydedin örneğin, masaüstüne.

Ve son olarak, Skype'ı kullanarak, Windows 7'deki kulaklıklardaki mikrofonun nasıl kontrol edileceğini. Çoğu durumda, tüm bu işlemler yalnızca Skype'daki arkadaşlarınızla iletişim kurmak için yapılır. Birkaç kelime söylemeye çalışın. Cihaz normal çalışıyorsa, bunu "Ses Düzeyi" ölçeğinde göreceksiniz. Ardından, mikrofonu kendiniz ayarlamak için "Otomatik ayarlamaya izin ver" i işaretini kaldırın.

Bu durumda, bir arkadaşınızı veya arkadaşınızı arayıp uygun ses düzeyini ayarlamak için kullanın. Aslında hepsi bu kadar. Mikrofonun bir PC'de veya dizüstü bilgisayarda performansını kontrol ettiniz, işe yaradığından emin olun - harika! Artı, hatta Skype'da ses seviyesini ayarladı. Artık arkadaşlarınızla rahatça iletişim kurabilirsiniz. Bu arada, arkadaşlarınızdan birinin benzer sorunları varsa - onlara yardım edin.

Sonuçta, bir dizüstü bilgisayarda veya PC'de bir mikrofonun nasıl test edileceğini ve doğru şekilde yapılandırıldığını biliyorsunuz değil mi?